Koronka do Miłosierdzia Bożego
Do odmawiania Koronki możemy użyć zwykłego różańca, pomijając sam początek który w koronce odmawia się nieco w innym układzie.
Na początku odmawiamy:
1 raz (Ojcze Nasz...)
1 raz (Zdrowaś Maryjo...)
i 1 raz (Wierzę w Boga...)
Teraz Zaczynamy Pierwszą Dziesiątkę Koronkową
Odmawiamy na dużym paciorku (Ojcze przedwieczny...).
"Ojcze przedwieczny ofiaruję Ci, Ciało i Krew, Duszę i Bóstwo, najmilszego Syna Twojego a Pana naszego Jezusa Chrystusa, na przebłaganie za grzech nasze i całego świata."
Na 10 małych paciorkach kolejno na każdym (Dla Jego bolesnej męki...).
"Dla Jego bolesnej Męki miej Miłosierdzie dla nas i całego świata"
Na zakończenie koronki która składa się z 5 dziesiątek odmawiamy 3 raz (Święty Boże..).
"Święty Boże, Święty Mocny, Święty Nieśmiertelny, zmiłuj się nad nami i nad całym światem"
Można Jeszcze dodać (O krwi i wodo...).
"O krwi i wodo któraś wypłynęła z Najświętszego Serca Jezusowego, jako zdrój Miłosierdzia dla nas, Ufam Tobie" i 3 razy "Jezu Ufam Tobie"
Modlitwę tą Jezus podyktował siostrze Faustynie polecając by odmawiano ją codziennie szczególnie w godzinie jego śmierci o 15 00, to jest w godzinie miłosierdzia.
Za odmówienie koronki do Miłosierdzia Bożego w kościele lub kaplicy wobec Najświętszego Sakramentu Eucharystii, publicznie wystawionego lub też przechowywanego w tabernakulum. Jeżeli zaś ci wierni z powodu choroby (lub innej słusznej racji) nie będą mogli wyjść z domu, ale odmówią koronkę do Bożego Miłosierdzia z ufnością i pragnieniem miłosierdzia dla siebie oraz gotowością okazania go innym, to pod zwykłymi warunkami (sakramentalna spowiedź, Komunia eucharystyczna i modlitwa w intencjach Ojca Świętego) również zyskują odpust zupełny. W innych zaś okolicznościach odpust będzie cząstkowy.